elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
A+
A-
Środa 26.02.2020
Jesteś tutaj:

Więcej o nas

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej- mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden uśmiech rozwidnia życie.

Julian Ejsmond

 

Żłobek, to szczególne miejsce, w którym dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze światem. Naszym zadaniem jest przede wszystkim stworzenie dziecku warunków, w których zaspokoimy tak ważne dla jego rozwoju poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy dla dzieci, aby wspierać i stymulować ich rozwój. Pomagać im w byciu coraz bardziej samodzielnym, towarzyszyć kiedy dokonują swoich pierwszych wyborów, nie zapominają przy tym, że dziecięca potrzeba usamodzielnienia się wyrasta na gruncie zbudowanego wcześniej poczucia bezpieczeństwa. Jesteśmy z dziećmi, kiedy budzi się w nich mały odkrywca, który jest gotów do poznawania i badania świata. Celem działalność żłobka jest pomoc pracującym rodzicom w sprawowaniu codziennej opieki nad dziećmi zdrowymi w wieku do 3 lat, oraz zapewnienie każdemu dziecku warunków bytowych zbliżonych jak najbardziej do warunków domowych. Lokal żłobka jest odpowiednio przystosowany do wieku dzieci w nim przebywających. Przestrzenne pomieszczenia w pełni gwarantują dziecku bezpieczne i higieniczne warunki pobytu.

 

Dzieci przebywające w żłobku są podzielone na trzy grupy:

  • I GRUPA – maluszków
  • II GRUPA – średniaków
  • III GRUPA- starszaków

Liczba miejsc: 72

Każda grupa wiekowa posiada oddzielne wejście, szatnię, łazienkę, jadalnię i bawialnię. W czasie pobytu dzieci w żłobku opiekę nad nimi sprawuje pielęgniarka, opiekunki dziecięce i pomoc do dzieci. W atmosferze nacechowanej indywidualną życzliwością, ciepłem, serdecznością personelu opiekuńczego codziennie doświadczamy, że każde dziecko jest jedyne, wyjątkowe, niezastąpione.

Informacje o artykule

Data utworzenia: 27.06.2018
Lista załączników: Brak załączników
Liczba wyświetleń: 205
Dodał:
Edytował:
Rejestr zmian: Otwórz

Rejestr zmian

Data
Godzina
Rodzaj
Autor
Nazwa
27.06.2018
14:34:14
edycja
Więcej o nas
27.06.2018
14:33:22
dodanie
Więcej o nas